Центърът за градска мобилност (ЦГМ) ще управлява буферните паркинги в София, които ще могат да се ползват безплатно срещу абонаментна карта през целия ден. На сайта на Центъра гражданите ще имат информация за свободните места.
Това заяви новият изпълнителен директор на дружеството Христиан Петров по БНР.
В момента безплатни са само първите два часа на паркингите, след това цената е 50 стотинки на час.
Идеята на буферните паркинги е да дойдем до метрото с автомобила си и да го оставим на паркинга. Ние не заплащаме за това, а автомобилът ни е пазен от служителина ... прочети още


