До 400 български войници ще вземат участие в многонационална бригада в Румъния под егидата на НАТО. Това съобщи военният министър Николай Ненчев след края на срещата на върха на Алианса в Полша.
На нея беше взето решение за затягане на югоизточния фланг на алианса. "Ще участваме в различни обучения и тренировки съвместно с румънски и други колеги с до 400 души, което може да означава, че 20 ще отидат, ще престоят известно време и после ще се върнат", обясни министърът, цитиран от News.bg.
В Полша, Литва, Латвия и Естония да бъдат разположени за ... прочети още


