Въпреки първоначалните обещания за свиване на чиновническия апарат, се оказва, че в държавната и общинската администрация работи 1 на всеки 16 българи.
Това стана ясно от изказване на вицепремиера и вътрешен министър Румяна Бъчварова. Според обявените от нея данни в държавната и общинска администрация са наети общо 136 465 души. Сравнено с 2,2 млн. работещи българи това означава, че всеки шестнадесети българин е държавен чиновник, пише в. "Сега".
Сред най-обемните структури е министерството на земеделието, чиято администрация расте на фона на периодични скандали ... прочети още


